Пожежні рукави для техніки

 

Для получения информации
заполните, пожалуйста, форму
Kонтактное лицо*:
Телефон*:
E-mail:
Сообщение*:
* помечены обязательные поля

Звоните!

(044) 383-61-25

 

 

 

 

 

Що потрібно знати перед покупкою напірних пожежних рукавів

28 січня 2005 року, наказом Держспоживстандарту № 23, внесено зміни до ДСТУ 3810-98 «Техніка пожежна. Рукава пожежні напірні». Відповідно до введених змін, Розділ 3 «Терміни та визначення понять», викладено в новій редакції, де введена наступна класифікація пожежних рукавів за видами:

  • прогумований напірний пожежний рукав (пожежний рукав, який виготовляється нанесенням на каркас методом екструзії полімерного матеріалу на основі  синтетичного каучуку з подальшою вулканізацією парою);
  • пластмасовий напірний пожежний рукав (пожежний рукав, який виготовляється нанесенням на каркас методом екструзії термопластичного полімерного матеріалу на основі полівінілхлориду (ПВХ));
  • латексований напірний пожежний рукав (пожежний рукав, який виготовляється нанесенням на поверхню каркаса методом іонного осадження латексного шару з подальшим сушінням гарячим повітрям);
  • напірний пожежний рукав з двостороннім полімерним покриттям (пожежний рукав, який виготовляється нанесенням на каркас методом екструзії полімерного матеріалу на основі синтетичного каучуку і полівінілхлориду (ПВХ) з подальшою вулканізацією парою);
  • напірний пожежний рукав з поліуретановим покриттям (пожежний рукав, який виготовляється нанесенням на каркас методом екструзії термопластичного полімерного матеріалу на основі поліуретану).

Згідно ДСТУ 3810-98, напірні пожежні рукави поділяються на типи наступним чином:

Тип рукава Температурна область експлуатації Сфера застосування Робочий тиск
Тип «Т»
- 40 ÷ 40 0С
Для оснащення пожежних автомобілів, мотопомп та зовнішніх пожежних кран-комплектів
1,6 МПа
Тип «К»
- 10 ÷ 40 0С
Для оснащення внутрішніх кран-комплектів
1,0 МПа
Тип «ВТ»
- 40 ÷ 40 0С
Для оснащення пожежних автомобілів і мотопомп, обладнаних насосами високого тиску 4,0 МПа
Тип «Л»
- 40 ÷ 40 0С
Для оснащення пожежних транспортних засобів, призначених для гасіння лісових пожеж
2,0 МПа

Тепер розглянемо кожен вид напірних рукавів окремо.

Прогумований пожежний рукав. Рукав, у якого в якості внутрішнього гідроізоляційного шару використовується синтетична гума. Товщина шару до 2 мм. Синтетична гума еластичний, міцний і зносостійкий матеріал, який не змінює своїх характеристик у області температур від - 40 до + 1200С. Прогумовані напірні пожежні рукави за своїми характеристиками міцності і температурним характеристикам ставляться до типів «Т», «ВТ», «Л». Ще однією істотною перевагою даних рукавів є їх ремонтопридатність методом вулканізації.

Пластмасовий пожежний рукав. Внутрішній гідроізоляційний шар такого рукава виконаний з термопластичного полімеру на основі полівінілхлориду (ПВХ). Одним з головних недоліків ПВХ є низька морозостійкість. При мінусових температурах (до - 15 0С) змінюється структура матеріалу і ПВХ стає крихким. Тому, напірні пожежні рукави з внутрішнім гідроізоляційним шаром з термопластичного полімерного матеріалу на підставі ПВХ (вони ж пластмасові пожежні рукава в класифікації ДСТУ 3810-98), через низьку морозостійкість, відносяться до типу «К» і придатні для використання тільки всередині приміщень.

Латексований пожежний рукав. Даний тип рукава часто плутають з прогумованим пожежним рукавом. Основна складова внутрішнього гідроізоляційного шару у них однакова (синтетична гума). А от товщина шару - різна. Тонюсенький шар гуми (згадайте товщину інтимних виробів з латексу, які продаються в аптеці) наноситься на внутрішню поверхню каркаса рукава методом іонного осадження. Іншими словами, процес формування внутрішнього гідроізоляційного шару відбувається на молекулярному рівні. І хоча температурна область експлуатації латексованих рукавів не відрізняється від області експлуатації прогумованих пожежних рукавів, міцність тонкого шару латексу не дозволяє використовувати даний рукав для оснащення пожежної техніки. Тому такі рукави відносяться до типу «К», тому що не розраховані на великий тиск.

Пожежний рукав з двостороннім полімерним покриттям. Мабуть, це найбажаніший, але і найдорожчий пожежний рукав. По суті це той же прогумований пожежний рукав, але з додатковим зовнішнім покриттям каркаса, шаром ПВХ, який надає рукаву підвищену стійкість до стирання. За європейською класифікацією такий рукав відноситься до посилених пожежних рукавів, де поняття «посилений» позначає додатковий захист каркаса рукава від зносу (протирання). У нормативних документах України (ДСТУ 3810-98), таке поняття, як «посилений пожежний рукав» - відсутнє. Термін служби таких рукавів в 2-3 рази довше, ніж рукавів без додаткового захисту каркаса. Дані рукава, як і прогумовані рукава, відносяться до типу «К», «ВТ», «Л».

Пожежний рукав з поліуретановим покриттям. Внутрішній гідроізоляційний шар такого рукава виконаний з поліуретану. Поліуретан - міцний, морозостійкий, зносостійкий матеріал, який не схильний до «старіння» (не змінює своїх властивостей протягом всього часу експлуатації). Поліуретан не змінює своїх характеристик у області температур від -60 до 1300С. Властивості поліуретану і співвідношення «ціна-якість» роблять рукав з поліуретановим покриттям, для кліматичної зони України, самим затребуваним для оснащення пожежних автомобілів і мотопомп.

На закінчення, ще раз акцентуємо вашу увагу, що поняття «напірний пожежний рукав» є загальним поняттям про продукт, як наприклад поняття «ковбаса». Вартість напірного пожежного рукава залежить від технології виготовлення, вартості та властивостей матеріалів, з яких він виготовлений. Так, найдешевшою сировиною для виготовлення внутрішнього покриття напірних пожежних рукавів є термопластичний полімер на основі ПВХ. А найдорожчою - гума. Тому, не можна порівнювати два різних види пожежних рукавів за одним показником - ціною. Прогумований напірний пожежний рукав не може коштувати дешевше напірного рукава з внутрішнім покриттям на основі ПВХ (по аналогії з ковбасою - салямі не може бути дешевше ліверки, але при цьому назва у них однакова - ковбаса).

Тому, при замовленні продукції або подачі оголошення на тендер, потрібно чітко вказати, який конкретно вид напірних пожежних рукавів ви хочете придбати. І тільки серед зазначеного виду проводити свій вибір.

Ознайомитися з ДСТУ 3810-98 в повній редакції (зі змінами від 2005 року) можна тут.

Що пропонує наша компанія

Наша компанія пропонує напірні пожежні рукави тільки для пожежної техніки (тип «Т», тип «ВТ», тип «Л»), розраховані на робочий тиск 1,6; 2,0 і 4,0 МПа).

Ми пропонуємо прогумовані напірні пожежні рукави фірми «Technolen» (Чехія).


Прогумовані напірні пожежні рукави фірми «Technolen» (Чехія)

Високоякісні, зносостійкі, надійні прогумовані напірні пожежні рукави фірми Technolen випускаються діаметрами від 19 до 150 мм. Для додання рукаву підвищеної стійкості до зношування і протирання, прогумовані напірні пожежні рукави Technolen виготовляються з подвійною чи потрійною ниткою основи. Крім того, прогумовані напірні пожежні рукави прекрасно ремонтуються методом вулканізації.

Найбільш затребуваними в Україні є пожежні рукави діаметрами: 38 мм; 51 мм; 66 мм; 77 мм; 150 мм.

Назва рукава Температурна область застосування Робочий тиск Випробний тиск Розривний
тиск
PYROTEX 2F 38 мм
- 40 ÷ 40 0С
1,6 МПа
2,4 МПа
6,0 МПа
PYROTEX 2F 51 мм
- 40 ÷ 40 0С
1,6 МПа
2,4 МПа
6,0 МПа
PYROTEX 2F 66 мм
- 40 ÷ 40 0С
1,6МПа
2,4 МПа
6,0 МПа
PYROTEX 2F 77 мм
- 40 ÷ 40 0С
1,6МПа
2,4 МПа
6,0 МПа
PYROTEX ID 150 мм
- 40 ÷ 40 0С
1,2 МПа
1,8 МПа
3,5 МПа

Рукава діаметром 150 мм можуть виготовлятися скатками по 40 м. Це дозволяє істотно економити на дорогих з'єднувальних голівках (для 2-х рукавів по 20 м необхідно 4 з'єднувальні головки, для 1 рукава довжиною 40 м - тільки 2 сполучні головки).

Наявність в підрозділі пожежних рукавів діаметром 38 мм дає можливість істотно економити воду і більш ефективно боротися з вогнем, особливо пожежним підрозділам в сільській місцевості або обслуговуючим «безводні» райони. Так, щоб «запустити» робочу лінію, в рукав діаметром 51 мм потрібно «залити» 40 л води, а в рукав 38 мм - 23 л води (економія - 17 л води на один рукав).

Маркування прогумованого рукава PYROTEX 2F (подвійна нитка основи каркаса) фірми Technolen, діаметром 38 мм
Маркування прогумованого рукава PYROTEX 2F (подвійна нитка основи каркаса) фірми Technolen, діаметром 38 мм

Для повноцінного використання рукавів 38 мм з існуючим обладнанням (розгалуженнями, стовбурами, вихідними патрубками пожежних автомобілів), ми пропонуємо використовувати спеціально розроблену алюмінієву сполучну головку для рукава 38 мм із з'єднанням 51 мм типу «Богданова».

Пожежні рукави для техніки Пожежні рукави для техніки купити Пожежні рукави для техніки ціна

Прорезиненный рукав 38 мм
Прорезиненный Прогумований рукав 38 мм з гайкою 51 мм і підключеним пожежним стволом

На кожен рукав фірми Technolen надається гарантія 12 місяців з моменту початку експлуатації (за умови належного зберігання та використання).

<< Назад